Американські паралелі української судової історії з “Дорожнім контролем”

27 лютого, 2012

Нещодавно ми писали про правову суперечку навколо українського веб-порталу “Дорожній контроль”, і тих, хто слідкував за перепетіями тієї історії, мабуть, дуже здивує, що схожі події відбуваються зараз в США.

Мережева потуга LawyerRatingz.com публікує рейтинги американських адвокатів, які базуються на голосах, відданих користувачами всемережжя. На цей момент в рейтингу перебуває близько 42 000 адвокатів. Окрім можливості оцінювати послуги адвокатів за рейтинговим принципом, користувачі мають також можливість залишати анонімні відкуки про власний досвід користування адвокатськими послугами.

В обліковці адвоката з Флориди Адріяна Томаса відкуки клієнтів його юридичної фірми важко назвати вдячними чи прихильними. Багато коментаторів описує негативний досвід співпраці та прямо радить не користуватись послугами цієї фірми.

Зрозуміло, пан Томас не був в захопленні від оцінок його роботи з боку колишніх клієнтів, тож він звернувся до редакторів веб-сторінки з вимогою видалити коментарі, попереджаючи, що, в протилежному випадку, він звернеться до суду з позовом про захист честі, гідності, і ділової репутації, та вимагатиме закриття вже всього веб-порталу.

На випередження позову адвоката, до суду звернулась активістська організація Electronic Frontier Foundation, яка бореться за принципи вільного інтернету. Фундація попросила в федерального суду Сан-Франциско надати імунітет сторінці LawyerRatingz.com на підставі Закону про захист честі й гідності в комунікаціях (Communications Decency Act), який передбачає правовий захист для надавачів інтерактивних комп’ютерних послуг. За цим законом, надавачі інтерактивних комп’ютерних послуг не можуть нести відповідальність за інформацію, що була поширена користувачами їх послуг.

Однак, цей закон не захищає самих коментаторів від можливих судових позовів про захист честі, гідності, і ділової репутації. У випадку, якщо буде доведено, що коментарі на веб-сторінці не відповідають дійсності, власники LawyerRatingz.com будуть змушені розкрити інформацію про користувачів, які зробили відповідідні дописи.