Реформа захисту прав інтелектуальної власності для боротьби з підробленими ліками

23 листопада, 2017

Видання Європейська Правда опублікувало статтю Олександр Козирєва “Коли ліки не лікують: чому медикаменти в Україні часто гірші за європейські”, в якій автор б’є на сполох щодо частки підроблених ліків на українському фармацевтичному ринку.

За даними, які наводить автор у 2011 року в Україні контрафактні лікарські препарати складали до 50% ринку, а сьогодні ці показники, за його словами, ще вищі.

Автор доводить, що “поки не буде створено ефективного механізму імплементації законодавства про захист прав інтелектуальної власності, фармацевтичні компанії не зможуть ефективно протистояти проблемі, а ринок залишиться заповненим контрафактною продукцією.”

Відтак, фармацевтичні компанії в Україні покладають великі надії на початок роботи Вищого суду з інтелектуальної власності, який зможе розглядати всі спори, що стосуються прав інтелектуальної власності, за винятком кримінальних і частини адміністративних справ.

На думку автора, цей інструмент протестований і довів свою ефективність в таких країнах, як Японія, Південна Корея, Індія, Китай, Бразилія, Чилі, Перу, Мексика, Таїланд, США, Велика Британія, Бельгія, Франція, Португалія, Іспанія, Фінляндія, Швеція і Швейцарія.