Діяльність патентних тролів викликає занепокоєння Конгресу США

31 серпня, 2012

Служба досліджень американського конгресу оприлюднила доповідь присвячену огляду проблеми діяльності “організацій просування патентів” – компаній, які набувають патентні права з метою наступного стягнення винагороди за їх використання з учасників ринку.

Серед фахівців такі компанії називають “патентними тролями”, адже самі вони не виробляють жодних товарів, а лише експлуатують засоби правового переслідування аби домогтись стягнення винагороди з виробників, в товарах яких використовуються технології, як підпадають під дію патентів, мають спільні характеристи, чи якимось чином є суміжними і демонструють схожість. Часто вони домагаються укладання ліцензійних договорів після факту виходу товарів на ринок, отримують відшкодування за незаконне використання патентів в результаті рішень судів, а ще частіше – через мирові угоди, на які йдуть менші учасники ринку, щоб не ув’язуватись у коштовні юридичні війни.

Хижацький характер діяльності цих компаній за останнє десятиріччя призводить до зростаючого занепокоєння зловживаннями правом інтелектальної власності та захистом, який дають патентні права. Це занепокоєння пояснюється тим, що вкрай поширеною є практика правового переслідування добросовісних компаній, в діях яких завідомо не могли бути жодних порушень, що обертається для них надмірними видатками на юридичний захист та неприємними наслідками для становища на ринку.

Доповідь достатньо об’єктивно змальовує існуючу ситуацію і загострює увагу на необхідності захисту добросовісних виробників, товари яких не порушують чужих патентів.

Серед правових засобів такого захисту називаються: посилення вимог до доказової бази за позовами про порушення патентів, ухвалення окремих правил стосовно патентів на технічні винаходи, та підвищення вимог до чіткості й детальності описів патентів.

Ознайомитись із текстом доповіді можна за цією ланкою.