Три комітети Європарламенту проголосували проти схвалення Антиконтрафактної Торгівельної Угоди

3 червня, 2012

Процедура розгляду Антиконтрафактної Торгівельної Угоди (ACTA) в ЄС увійшла у визначальну фазу. На минулому тижні одразу три комітети Європарламенту проголосували проти рекомендації схвалити підписання угоди.

Як ми вже писали, схвалення Європарламентом Антиконтрафактної Торгівельної Угоди, є необхідною умовою, поруч із ратифікацією її національними парламентами країн-членів ЄС, для набуття документом чинності на території Євросоюзу.

Комітет з правових питань, комітет з промисловості і комітет з громадянських свобод ухвалили рішення, якими Європарламенту буде пропонуватись не підтримувати зазначеної угоди під час голосування, яке очікується на пленарному засіданні 2-5 липня.

В двох інших комітетах, рішення яких є важливими у процедурі схвалення Угоди, голосування відбудуться найближчим часом. Завтра, 4 червня, очікується голосування в комітеті з розвитку, а 20 або 21 червня в комітеті з міжнародної торгівлі.

Доповідач з розгляду питання Антиконтрафактної Торгівельної Угоди в Європарламенті, британець Девід Мартін, в своєму докладі недавно закликав колег по парламенту голосувати проти схвалення Угоди, втім Єврокомісія й надалі продовжує наполягати на її схваленні і дещо раніше спрямувала документ до Європейського Суду Справедливості для отримання висновку щодо того, чи Угода порушує основні права і свободи людини.