Завтра відбудеться голосування Європарламенту щодо АКТУ

3 липня, 2012

Напередодні голосування в Європарламенті з приводу Антиконтрафактної Торгівельної Угоди (АКТУ) доповідач з цього питання Дейвід Мартін ще раз закликав колег не підтримувати угоди, критикуючи розпливчатість визначення “комерційних масштабів”, яке є ключовим для притягнення порушників інтелектуальної власності за угодою до кримінальної відповідальності, та запровадження механізмів відслідковування поведінки користувачів у всемережжі компаніями, які надають послуги з доступу до інтернету.

Прихильники АКТУ, серед яких депутат Крістофер Ф’єлнер, переконують, що угода захистить економіку Євросоюзу від піратських товарів і збереже робочі місця в творчих галузях.

Депутат від Італії Ніколо Ріналді, однак, спростовує такі заяви, стверджуючи, що інтернет є громадським добром, на зразок біорізноманіття чи водних запасів, тож цьому простору особистої свободи не можна загрожувати правилами. Ряд прилюдних заяв інших депутатів також підкреслюють в тій чи іншій мірі цей аспект унікальності всемережжя як всесвітнього феномену, який вимагає особливого ставлення.

Експерити схиляються до думки, що на завтрашньому пленарному засідання парламенту угоду буде відхилено.