Війна танцювальних шоу-форматів по-італійськи

27 вересня, 2011

23 вересня в Римі місцевий суд прийняв рішення задовільнити позов телекомпанії RAI та компанії Bailandi Entertainment s.p.a. проти компаній RTI and Endemol (група Mediaset) за порушення прав телевізійного шоу “Ballando con le stelle”.

Автори танцювального теле-шоу “Ballando con le Stelle” подали позов задля захисту прав інтелектуальної власності, які, на їх думку, були порушені іншим теле-шоу “Baila!”, правами на яке володіє група Mediaset.

Компанія Bailandi Entertainment s.p.a., яка володіє ліцензією на формат шоу BBC “Strictly Come Dancing”, долучилась до позову, вимагаючи захисту італійської версії цього шоу під назвою “Ballando con le stelle” та вимагаючи припинення показу “Baila!”. Свої вимоги компанія обгрунтовувала тим, що шоу “Baila!” копіює основні елементи “Ballando con le Stelle”.

Група Mediaset, у відповідь, стверджувала, що придбала права на формат в південно-американського теле-шоу “Bailando por un sueno”, яке, на їх думку, є абсолютно оригінальним творінням компанії Endemol.

В своєму рішенні суд визначає, що обидва теле-шоу, навколо яких відбувається суперечка, належать до категорії теле-шоу танцювальних талантів, в яких присутні танцівники та знаменитості, і можуть отримати правовий захист як твори, відповідно до італійського законодавства з інтелектуальної власності, якщо зможуть продемонструвати навіть незначний рівень креативності.

Щоби дослідити схожість між двома шоу, суддя вирішив, що необхідно розглядати відмінності з точки зору пересічного глядача телебачення. Отож, на думку судді, “Ballando con le Stelle” володіє достатніми характеристиками, які відрізняють його від решти шоу в цій категорії. Ті ж характеристики присутні в шоу “Baila!”, проте декілька відмінних елементів цього шоу, не можна вважати такими, що мають достатній рівень креативності. Іншими словами, в пересічного глядача може скластися враження, що одне шоу копіює інше.

Таким чином, суддя прийшов до висновку, що шоу “Baila!” є копією “Ballando con le Stelle” і заборонив компанії Mediaset транслювати “Baila!” або будь-яке інше слово, чи під іншою назвою, яке матиме характеристики схожі до “Ballando con le Stelle”.

Очевидно, беручи до уваги суперечність таких висновків, Mediaset подадуть апеляцію на таке рішення. Понад це, 26 вересня компанія вже транслювала перший показ “Baila!”.

Однак, цікавим є те, що суддя не дав прямої відповіді на питання правового захисту формату теле-шоу, а лише вказав, що питання захисту формату перекривається визнанням захисту для телевізійного шоу “Ballando con le Stelle”.