Другий тиждень судових слухань в справі Apple проти Samsung

10 серпня, 2012

Увагу фахівців з права інтелектуальної власності цілого світу була прикута цього тижня до слухання справи Apple проти Samsung у американсьукому федеральному суді Сан Хосе.

Свої свідчення про зміст патентів і авторських прав, які оспорюються, цього тижня давали експертні свідки з боку Apple.

Хоч дещо різнились озвучувані цифри, але можна зробити висновок, що Samsung в цілому продав 1.4 млн. планшетів Galaxy, 2.25 млн. смартфонів Galaxy Prevail і 1.89 млн. смартфонів Epic 4G. Доходи Samsung від продажу мобільних телефонів з червня 2010 до червня 2012 становили 7.5 млрд. дол. США.

З часу початку продажів дотикових пристроїв Apple було продано 85 млн. мобільних телефонів iPhone та 34 млн. планшетів iPad. Це принесло компанії Apple 50 млрд. дол. США від продажу мобільних iPhone та 19 млрд. дол. від продажу планшетів iPad.

Свідки на боці Apple доводили, що схожість пристроїв Samsung Fascinate та Galaxy S II Epic 4G настільки велика з iPhone, що половина споживачів могла їх сплутати. Адвокати Samsung піддавали сумніву ці твердження досить вагомими аргументами, роблячи натиск на те, що якщо визнати за Apple авторські права на “прямокутник і заокругленими краями”, то це буде просто абсурдно з усіма наслідками, які з цього витікатимуть.

В ряді свідчень говорилось про історію створення пристроїв Apple та процес вдосконалення їх дизайну, зокрема стверджувалось, що Samsung свідомо скопіював функцію “повернення на початок”, яка при доходженні користувача до кінця будь-якого списку автоматично повертає його на початок. У відповідь, адвокати Samsung наводили приклади того, що сама компанія Apple брала до уваги досягнення пристроїв Samsung у своїх розробках.

Очікується, що на наступному тижні власних свідків представлятиме Samsung.