Скандальна відеострічка викликала хвилю інтернет цензури
18 вересня, 2012Гостра реакція релігійних спільнот на скандальний фільм “Невинність мусульман” знайшла своє відображення також у заходах інтернет-цензури, які були застосовані урядами Пакистану та Бангладешу.
Позаяк на відеозберігачі YouTube з’явилось багато роликів із сценами з фільму, то уряди цих країн вирішили вжити заходів із блокування доступу своїх громадян до цієї інтернет-потуги, пояснюючи це відмовою адміністрації відеозберігача видаляти відповідні ролики.
Слід зауважити, що компанія YouTube володіє технічними можливостями для блокування доступу користувачів з окремих країн і неодноразово їх застосовувала. Від початку розгортання хвилі радикальних антиамериканських виступів в мусульманських країнах компанія заблокувала доступ до роликів з боку користувачів у Єгипті, Лівії, Індії, та Індонезії.
Після звернення до Google, материнської компанії YouTube, з боку адміністрації Білого дому про розгляд питання про відповідність роликів положенню про умови користування послугами відеозберігача, представники інтернет-гіганта відповіли, що ці ролики відповідають вимогам положення і їх блокування можливе лише на підставі законних вимог місцевої влади конкретних держав, де ці відео будуть визнані поза законом.
Відтак складається враження, що поширення відеороликів із скандального фільму використовується як привід для повного блокування інтернет-ресурсу окремими державами.
В цьому контексті привертає увагу позиція керівника Мінкомзв’язку Російської Федерації, який у своєму дописі на Twitter пригрозив, що з початку листопада на території Росії може бути повністю заблоковано відеосервіс YouTube, якщо доступ до суперечливих роликів для росіян не заблокує сама компанія.
Водночас, російська генеральна прокуратура, повідомила про намір домагатись заборони розповсюдження відеострічки “Невинність мусульман” у суді через її екстремістський зміст.
Заяви російської влади співпадають із набуттям чинності з 1 листопада законодавчих новацій про єдиний реєстр доменних імен та інтернет-адрес, якими запроваджуватимуться так звані “чорні списки” веб-сторінок, що, в свою чергу, дозволятиме російським службам блокувати потуги, які міститимуть заборонену для розповсюдження в Російській Федерації інформацію.