Спроба обмежити анонімні коментарі у всемережжі

25 травня, 2012

Не так давно ми писали про ініціативи в ряді країн світу, які мали на мету запровадити цензуру у всемережжі того чи іншого гатунку. Цього разу неприємно здивували американські політики.

Представники республіканської партії спрямували на розгляд легіслатури штату Нью Йорк законопроект, який вимагає від веб-сторінок з місцевою пропискою (соціальних мереж, форумів, бюлетенів, та будь-яких інших ресірсів, на яких користувачі можуть залишати власні повідомлення) видаляти коментарі, які залишаються анонімними користувачами, з метою не допустити “зловмисних і безпідставник політичних нападок”.

Законопроект також зобов’язує власників сайтів оприлюднювати контактну інформацію про осіб, які вимагатимуть видалення анонімних коментарів. За аторами анонімних повідомлень зберігається право оприлюднити свою особу, якщо вони схочуть запобігти видаленню коментарів.

Очевидно, законопроект не має жодного шансу пройти випробування в судах, зважаючи на існування загальновідомої Першої поправки до Конституції США, яка гарантує свободу слова й надзвичайно широко традиційно трактується американськими судами.