Правовий наступ музикантів на музичних видавничих гігантів

27 квітня, 2012

На фронті правового наступу музикантів з приводу розрахунку роялті, яке повинно сплочуватись з продажу цифрової музики, цими днями можна спостерігати нові баталії проти музичних гігантів Universal та Warner.

Новий позов проти Universal подав гурт The Temptations. Нагадаємо, що компанія Universal була відповідачем і програла в справі за позовом продюсера Eminem – FBT Productions, так званій справі “Емінема”, яка створила прецедент в питанні перерахунку роялті, що музиканти отримують з продажу цифрових записів, на більш вигідних умовах, ніж з продажу фізичних носіїв.

Проти Warner позов подали Sister Sledge та співак Ronee Blakely. Аргументація артистів ідентична, як і у інших справах, – вони наполягають, що музичне видавництво незаконно трактує продаж цифрової музики так само, як і продаж музики на фізичних носіях, в результаті чого суттєво занижується винагорода, яка сплочується музикантам. Особливо обурливим для музикантів є те, що музичні видавництва продовжують вираховувати з винагороди музикантів за продану цифрову музику видатки на “упаковку” і “браковані носії”, які традиційно стягуються з частки роялті музикантів при продажах фізичних носіїв (факт, який шокує не менше сам по собі).