ІТ-індустрія піднімає питання скасування ПДВ

27 червня, 2012

Після накладення президентом вето на законопроекти №9744 “Про спеціальний податковий режим” та №8267 “Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції”, які передбачали запровадження спеціального податкового режиму для компаній на ринку інформаційних технологій, представники ІТ-індустрії ведуть мову про більш радикальніші реформи податкової системи.

В коментарі для газети “День” президент компанії Imena.UA Олександр Ольшанський заявив, що податок на додану вартість не відповідає вимогам нашої інформаційної доби.

На думку Олександра Ольшанського для виробників інтелектуальних продуктів, де вся їх вартість є доданою, ПДВ перетворюється у непідйомний 20% податок з обороту.

Дійсно, наукоємні галузі найбільше відчувають усі негативи функціонування ПДВ, який дискримінує ці галузі і робить їх менш конкурентноздатними та інвестиційно привабливими в порівнянні із сировинними і низькотехнологічними галузями. Очевидно, скасування ПДВ дозволило б швидшими темпами змінити структуру економіки, зокрема сировинно-експортну модель.