Інтернет-цензура в Індії

3 березня, 2012

Нещодавно ми писали про спроби уряду Індії схилити найбільші ІТ компанії, серед інших Google, Microsoft, Facebook та Yahoo, до запровадження неформальних технічних механізмів, які дозволятимуть відфільтровувати інформацію, що буде визначатись урядом як “образлива, неправдива, чи ненависницька” в стосунку до політичних та релігійних лідерів.

Очевидно, сторони не знайшли порозуміння, оскільки вирішення цих питань було перенесено в стіни судових інстанцій.

Стало відомо, що днями окружний суд Нью-Делі прийняв рішення, яким два десятки інтернет-компаній було зобов’язано обмежити доступ на їх індійських доменах до низки дописів і коментарів до них, що, на думку суду, розпалюють ворожнечу між релігійними групами.

На виконання вимог нещодавньо прийнятого закону, яким надавачі інтернет послуг визнаються відповідальними за розміщені користувачами матеріали, якщо вони не видаляються протягом 36 годин після надходження скарги, суд також зобов’язав інтернет компанії розробити технічні механізми для відстеження і видалення “образливого” контенту.

Як наслідок цього рішення, пошукач Google вже запровадив обмеження для індійських користувачів з доступу до пошукових результатів, які вказують на визначені судом матеріали, що розміщені на мережевих потугах Blogger, Orkut і YouTube.