Автозаправні мережі відповідають на скасування технічних умов реєстрацією торгових знаків

3 квітня, 2012

З метою контролю якості пального та захисту прав споживачів міністерство економічного розвитку та торгівлі анулювало своїми наказами 66 технічних умов на автомобільний бензин, дизпаливо та їх компоненти, які дозволяють продавати паливні суміші до яких додаються домішки для покращення його характеристик, мотивуючи це тим, що додавання домішок часто призводить до зворотніх результатів.

Втім, аби продовжувати продавати пальне з домішками, автозаправні мережі звернули свої погляди на право інтелектуальної власності, використовуючи для обгрунтування своєї позиції Закон України “Про захист прав споживачів”, за яким суб’єкти господарювання мають право продавати товар під власним торговим знаком.

Вже довший час реєстрація торгового знаку вважалась дешевшим способом вирішення питання з продажем паливних сумішей, аніж реєстрація технічних умов.

Не дивлячись на сумнівність намагань легалізувати таким чином продаж паливних сумішей, які не відповідають ДСТУ, експерти припускають, що ця практика набуде поширення. Виникають обгрунтовані побоювання, що в руках несумлінних продавців пального інструмент торгових знаків може бути використаним для введення в оману споживачів.