Доповідь Єврокомісії про економічні перетворення в музичній індустрії

2 липня, 2012

Нещодавно Спільний Дослідницький Осередок Єврокомісії представив громадськості доповідь про найбільші перетворення у царині економічних аспектів функціонування музичної індустрії, зокрема впливу поширення цифрових технологій.

В доповіді зазначається, що чотири найбільших корпорації – Sony Music, EMI Group, Warner Music Group, Universal Music Group – кортролюють 70 відсотків світового музичного ринку та 80 відсотків ринку США.

Автори доповіді відзначають, що в останні роки музичні гіганти щораз активніше ліцензують музику через цифрові канали поширення: музичні онлайн крамниці, операторів послуг мобільного зв’язку, тощо.

Також мова йде йде про те, що в музичній індустрії поширюється практика укладання так званих договорів “360 градусів”, які надають музичним видавництвам право отримувати частку прибутків від усіх видів економічної діяльності виконавців: поширення записів, живих виступів, продаж супутньої продукції, права на онлайн послуги, роялті від публічного використання, використання музики в кінофільмах, на телебаченні, в комп’ютерних іграх, тощо.

Дослідники наголошують на проблемі отримання ліцензій на поширення музики для розважальних інтернет сервісів через антиконкурентні практики великих музичних видавництв та непрозорість діяльності і географічну подробленість організацій колективного управління авторськими правами.

В той же час підкреслюється зростання різноманіття різних модедей поширення цифрового контенту: від моделей безкоштовного доступу, які заробляють завдяки рекламі до моделей, які передбачають, що користувач сплачує за кожну окремий музичний твір, який його цікавить.

Ознайомитись із текстом доповіді можна за цією ланкою.