Драконівські покарання за незаконне використання об’єктів інтелектуальної власності UEFA

28 березня, 2012

Кабінет міністрів України вніс на розгляд парламенту законопроект “Про права інтелектуальної власності та репутації Об’єднання європейських футбольних асоціацій (UEFA)”, яким передбачується дуже жорсткі штрафні заходи за незаконне використання об’єктів інтелектуальної власності UEFA.

Порушники, які копіюватимуть і розповсюджуватимуть записи футбольних матчів без відповідних ліцнгзій, можуть бути позбавленими волі на строк до шести років.

Пропонується також підвищити верхню планку штрафу, яку чинний Кодекс про адміністративні правопорушення фіксує на рівні 3,4 тисячі гривень, до 85 тисяч гривень. Такий штраф може бути стягнуто за незаконне використання логотипів UEFA.

Надавачі інтернет послуг ризикуватимуть вилученням серверів та втратою доменного імені за незаконні інтернет покази футбольних матчів або використання логотипу “Євро-2012” в рекламних банерах.

Дійсно драконівська відповідальність наступатиме для власників закладів, в яких матчі чемпіонату транслюватимуться на екранах з діагоналлю більше 3 метрів, – законопроектом пропонується позбавляти їх волі на строк до двох років.

Навіть за перевезення контрафактної продукції до водіїв може застосовуватись санкція у вигляді позбавлення прав на водіння на строк до трьох місяців.