Спір довкола системи продажу електронних залізничних квитків

8 листопада, 2012

Власник прав на корисну модель “Спосіб кодування та розпізнавання неконфіденційної інформації за допомогою двомірного штрихового коду” заявляє, що плани УкрЗалізниці із запровадження QR-кодів при продажах електронних квитків можуть порушувати його права інтелектуальної власності.

Використанням технології QR-кодів з 2011 року на веб-сервісі QRticket.in.ua займається компанія “ІТ-СЕК Консалтинг”. В липні 2012 року технічний директор компанії Дмитро Аксьонов отримав патент, який на його думку порушують дії Укрзалізниці.

В зв`язку з цим компанія “ІТ-СЕК Консалтинг” звернулась із відкритим листом на ім`я віце-прем’єра Бориса Колеснікова, в якому стверджується, що електронна система продажу і контролю квитків УкрЗалізниці використовує запатентовану нею систему зчитування QR-кодів.

З`ясовується, що УкрЗалізниця вела перемовини з “ІТ-СЕК Консалтинг” стосовно спільного запровадження системи, проте згодом відмовилась від послуг компанії. Технічний директор “ІТ-СЕК Консалтинг” вважає, що, не дивлячись на відмову від співпраці, УкрЗалізниця використовує технічне рішення, яке захищене патентом.

Віце-прем`р Колесніков вже заявив, що не вбачає в діях УкрЗалізниці жодних порушень, позаяк оригінальними розробниками технології двовимірних штрих-кодів є японська компанія, яка запатентувала її ще у 1994 році.