Канадійський музичний обмінник звернувся до суду проти Канадійської Асоціації Індустрії Звукозапису

2 лютого, 2009

Канада нещодавно привернула увагу фахівців в галузі інтелектуальної власності, коли місцева пірингова мережа подала позов проти рекордингових лейблів. isoHunt Web Technologies Inc., канадійський пошуковий сервер для обміну файлів в мережі BitTorrent, звернувся до суду проти Канадійської Асоціації Індустрії Звукозапису з проханням винести рішення, яке б визнавало законність надання послуг з пошуку файлів в мережі інтернет, що містять музику, відео, чи комп’ютерні програми.

Канадійська Асоціація Індустрії Звукозапису раніше скерувала претензії до isoHunt Web Technologies Inc. в якій вказувалося, що серед результатів пошуку на сервері isoHunt з’являються також лінки на файли, які порушують авторські права. Відповідаючи на такі звинувачення isoHunt Web Technologies Inc. серед іншого звертали увагу на те, що значну частину файлів, які видає пошук через сервер isoHunt, також можна знайти через пошуковий сервер Google.

Прихильники суворішого режиму захисту інтелектуальної власності вважають, що така ситуація не була б можливою якби відбулась реформа застарілого законодавства в сфері охорони авторського права. Науковці й громадськість натомість виступають за більш збалансований підхід до прав власників об’єктів авторського права та користувачів.