Розпочинаються судові слухання в патентному спорі між Apple і Samsung

25 липня, 2012

В найближчий понеділок у каліфорнійському федеральному суді США розпочинаються судові слухання в патентному спорі між Apple та Samsung, який має всі шанси стати найбільш дорогим спором з питань патентного права в історії.

Apple вимагає компенсації в розмірі 2,5 млрд. дол. США за порушення ряду патентів, які використовуються в планшеті iPad, від компанії Samsung, яка, за твердженням Apple, незаконно використала ці технічні рішення у пристроях Galaxy Nexus та Galaxy Tab 10.1.

В свою чергу компанія Samsung звернулась із зустрічним позовом, який обвинувачує Apple у незаконному використанні патентованих технологій, які належать виробнику електротехніки, у пристроях iPad та iPhone.

Обвинувачення, які висунув Apple, насправді більшою мірою стосуються операційної систеи для мобільних пристроїв Android, о означає, що насправді юридична війна ведеться з інтернет гігантом Google.

Хоч наслідком цієї юридичної війни теоретично можуть бути радикальні зміни на ринку виробників електроніки та експерти не радять драматизувати ситуацію. Заявлена сума позивних вимог може вражати уяву, але насправді йдеться про те, аби заборонити імпорт пристроїв конкурентів в США.

Вже зараз очевидно, що питання, які будуть поставлені перед судом присяжних, занадто складні для розуміння пересічних людей. Відтак обидві компанії були змушені відмовитись від ряду взаємних претензій, аби спростити присяжним винесення рішення у справі.

Очевидно, цього замало і американські оглядачі кажуть, що такі справи, в принципі, не можуть слухатись у загальних судах. Такі спори, на їх думку, мали б слухатись фахівцями в Агенстві з патентів і торгових знаків.

Не так давно в іншому патентному спорі, який слухався перед судом присяжних в Техасі, було винесено рішення, що позивач, який володів патентом на показ динамічних зображень у всемережжі, взагалі не мав права отримувати такий захист оспорюваної технології.

Цілком ймовірно, що і у випадку спору між Apple та Samsung частину позовних вимог буде відхилено з таких самих міркувань, адже визнання монопольних прав на деякі з оспорюваних технологій за якоюсь із сторін може призвести до суттєвого гальмування розвитку інформаційних технологій.