Американці хочуть доступних і зручних легальних альтернатив піратству

9 лютого, 2012

Результати соціологічного дослідження, проведеного нещодавно дослідницьким центром American Assembly, вказують, що, хоч незаконний файлообмін між друзями є загальнопоширеним явищем, більшість американців віддає перевагу легальним альтернативам, якщо їх ціна є доступною, а платформа продажу зручною.

Ставлення до піратства разюче відрізняється у різних вікових груп. Дослідження говорить, що 46 відсотків опитаних часто порушують авторські права в інтернеті, а серед молодих людей у віці від 19 до 27 років порушників більше 70 відсотків.

Опитування виказує зростаючу популярність потокових музичних сервісів, позаяк більше половини американців віком до 29 років користуються такими онлайн потугами. Дещо гірше, проте, виглядають справи з користуванням потоковими відео сервісами, які апелюють до близько однієї третьої опитаних.

В світлі жорсткої антипіратської компанії, яка розгортається в США, після ознайомлення з результатами дослідження можна прийти до висновку, що громадська думка взагалі не береться до уваги законодавцями і правозастосовчими органами. Позаяк, лише 4 відсоки опитаних схвалюють ідею позбавлення порушників авторських прав доступу до інтернету на строк більше одного місяця, що ще раз доводить політичну неспроможність Закону “Зупинімо Онлайн Піратство” (SOPA), який знаходиться на розгляді в Конгресі США.