Запрацювала мережева потуга про історію кібернетики та комп’ютеробудування в Україні

20 вересня, 2012

У всемережжі запрацював веб-проект “Інформаційні технології в Україні: історії та особистості”, створений компанією Google спільно з Фондом історії та розвитку комп’ютерної науки і техніки створили проект.

Основою проекту є дослідження відомого українського вченого Бориса Малиновського, який був очевидцем створення в Україні перших ЕОМ та подальшого становлення української ІТ-галузі.

На іменці проекту опубліковано низку матеріалів про розвиток комп’ютерних технологій в Україні, зокрема про “Машини логічного мислення” професора О.М. Щукарьова, створення напівпровідникового транзистору, створення першого у континентальній Європі комп’ютера – “МЭСМ” – під керівництвом С.О. Лебедєва, створення першої керуючої машини широкого призначення “Дніпро”

Мова також йде про розробку прототипів персональних комп’ютерів та розробка і появу спеціалізованих комп’ютерів і систем управління для військово-морського флоту, та розробку бортових комп’ютерів для ракет.

Серед розміщених матеріалів також багато іншої інформації про передові відкриття і винаходи, які записали імена українських фахівців в історію світового комп’ютеробудування.