Радикальне зростання авторських відрахувань планується в Німеччині

14 серпня, 2012

В Німеччині не вщухають дискусії з приводу нової системи збирання роялті, про запровадження якої з 1 січня наступного року оголосила національна організація колективного управління авторськими правами GEMA.

На відміну від сьогоднішнього фіксованого розміру, пропонується, що розмір роялті, який буде стягуватись? залежатиме від вартості вхідного квитка, розміру концертного залу та тривалості розважальної події. Очікується, що це призведе для підвищення відрахувань для 40 відсотків власників закладів, в яких звучить музика, передусім нічних клубів.

Середня тривалість роботи нічних клубів становить більше 10 годин на добу, а нові умови передбачають, що розважальні заходи, що триватимуть понад 5 годин сплачуватимуть додаткову надбавку в розмірі 50 відсотків, понад 8 годин – ще додаткових 50 відсотків. Багато клубів також пропонують безперервні програми, які тривають протягом 48 годин. Тож, очевидно, що їх відрахування радикально зростуть.

Оцінюється, що станом на сьогоднійшній день нічний клуб середнього розміру сплачує в якості роялті біля 28 тис. Євро щороку. У випадку ж запровадження змін такому закладу прийдеться сплочувати біля 180 тис. Євро.

Близько 264 тисяч німців підписали петицію з вимогою до GEMA відмовитись від своїх намірів. Німецьке патентне агенство (DPMA), яке наглядає за діяльністю організацій колективного управління авторськими правами, планує розпочати розгляд цього питання, проте рішення про законність нової системи нарахування роялті очікується лише в наступному році.